Periodontologija

Periodontologija – tai mokslas apie dantį supančių audinių ligas bei jų gydymą. Šio gydymo metu gali būti atliekama įprasta nesudėtinga burnos higienos procedūra, o tam tikrais atvejais taikomas net ir chirurginis gydymas. Laiku ir tinkamai nepradėjus periodonto ligų gydymo, pacientas gali netekti dantų. Liga vystosi etapais. Prasideda nuo dantenų uždegimo. Jei šioje stadijoje nesiimama prevencinių veiksmų, liga progresuoja ir pereina į gilesnius audinius.

Gingivitas – tai pradinis periodontito etapas, kuris pasižymi paraudusiomis ir kraujuojančiomis dantenomis. Kraujavimas pastebimas valant dantis, valgant kietesnį maistą, o ligai progresuojant kraujuoja ir ramybės būsenoje. Dažniausiai gingivitą padeda įveikti profesionali burnos higiena bei tinkama kasdieninė burnos ertmės priežiūra.

Periodontitas – tai dantį supančių ir kaule laikančių audinių liga, kurios pagrindinė atsiradimo priežastis – mikroorganizmai. Apnašas ir akmenys yra mikroorganizmų telkimosi vieta. Čia jie sėkmingai gyvena, dauginasi, išskiria pavojungus toksinus. Šiam procesui užsitęsus, laiku nepradėjus gydymo ir netvarkant asmeninės burnos higienos, įsijungia audringa apsauginė organizmo reakcija, kuri pasireiškia visais uždegimo pažymiais ir kaulo bei kitų audinių irimu. Ko pasekoje „išilgėja“ dantys, apsinuogina šaknys, atsiranda jautrumas, dantys pradeda klibėti. Netaikant gydymo, liga baigiasi dantų praradimu.

Tam tikri rizikos faktoriai (rūkymas (ypatingai!)), hormoniniai organizmo pokyčiai (brendimas, nėštumas, menopauzė), diabetas (cukraligė), širdies ir kraujagyslių ligos, kai kurie medikamentai, chemoterapija) didina periodoto susirgimų tikimybę. Todėl jei pakliūnate į kurią nors iš šių grupių, turėtumėte dar labaiu susirūpinti savo burnos hiena.

Pagrindinė periodonto ligų profilaktikos priemonė – kokybiškas dantų valymas namuose ir reguliariai atliekama profesionali burnos higiena (kartą į pusmetį).

Periodontologija

Gydytojo periodontologo konsultacija
Teirautis
Profesionali burnos higiena, atliekama gyd. periodontologo (visa burna)
Teirautis
Kiuretažas (vieno danties)
Teirautis
Kiuretažas (vieno žandikaulio)
Teirautis
Danties vainiko prailginimo operacija
Teirautis
Gingivektomija
Teirautis
Lopo operacija
Teirautis
Danties šaknies amputacija
Teirautis
Dantenų recesijos (atsitraukimo) chirurginis gydymas
Teirautis
Burnos prieangio plastika
Teirautis
Danties periodontologinis įtvaras kompozitu
Teirautis
Siūlės uždėjimas, nuėmimas
Teirautis
Periodontologinio tvarsčio uždėjimas
Teirautis
Lūpos, liežuvio pasaitėlio plastika
Teirautis
Minkštųjų audinių plastika
Teirautis
Help
Turite klausimų?
Užklausa išsiųsta. Dėkojame,kad kreipiatės. Su Jumis netrukus susisieks.